Rak to nie wyrok

rak a implanty piersi
Statystycznie nowotwór piersi dotyka co dwudziestą kobietę, ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem, w Polsce rocznie wykrywanych jest ponad 12000 przypadków zachorowań.
Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi.
Wciąż niewiele jest informacji na temat zachorowań na nowotwór piersi po operacji powiększenia piersi. Czy wobec tego problemu nie ma?

Korekta powiek – blepharoplastyka

blepharoplastyka,korekta powiek

Korekta powiek górnych lub/i dolnych, czyli zabieg nazywany blepharoplastyką, jest w chirurgii plastycznej jednym z zabiegów mniej inwazyjnych. To zabieg który potrafi odmłodzić twarz, nadać jej łagodniejszego i bardziej pogodnego wyrazu…

O to, jak przebiega blepharoplastyka zapytałam dr n. med. Fabiana Urbana

Najszybciej działający botoks

nowy botoks

Na rozwinięcie działania botoksu zwykle czekamy od 7 do 10 dni. To typowy czas dla zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Można by zażartować sobie, że jest to zabieg dla cierpliwych 😉

Na zabieg likwidujący zmarszczki decyduje się jednak coraz więcej osób, wiele też deklaruje chęć poddania się mu w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek. Tylko to czekanie na efekty…

A co, gdyby pojawił się botoks o dużo szybszym działaniu niż ten, który poznaliśmy do tej pory?

Nietrzymanie moczu można leczyć!

Skuteczna terapia nietrzymania moczu

O nietrzymaniu moczu pisałam już kiedyś w odniesieniu do terapii toksyną botulinową (przeczytacie o tym TUTAJ. Do tematu zdecydowałam się wrócić po zapoznaniu się z metodą znacznie mniej inwazyjną w porównaniu nawet do mało inwazyjnej terapii botoksowej.

Czy kwasem hialuronowym możemy nawilżyć skórę i usta?

medycyna estetyczna,usta,kwas hialuronowy
Czy kwasem hialuronowym możemy nawilżyć skórę i usta?
Tak! I nie!

Chirurg plastyczny jest… kobietą

Kobiet w zawodzie chirurga plastycznego jest niewiele. To, moim zdaniem, wielka szkoda. Cenię chirurgów mężczyzn, ale jako kobieta cenię wrodzone wyczucie i delikatność kobiet które z całą pewnością znajdują przełożenie i w tym jakże trudnym i wymagającym zawodzie. O blaskach i cieniach zawodu chirurga plastycznego miałam przyjemność rozmawiać z doktor Magdaleną Bugaj – kobietą i chirurgiem plastycznym.

Peelingi – skuteczna broń w walce z objawami starzenia się skóry

złuszczanie skóry
Jesień to zdecydowanie najlepszy czas na regenerujące skórę zabiegi, które wymagają przebudowy jej głębszych warstw. Jest to czas peelingów i laserów. Czas następujący po lecie, gdy częstym problemem pacjentek są: przebarwienia, nawarstwiony naskórek powodujący matowość skóry oraz niedoskonałości spowodowane nadmierną ekspozycją na promienie słońca. Daleko od kolejnej okazji ponownego wystawienia skóry na intensywne działanie promieni UV możemy bezpiecznie złuszczać i przebudowywać skórę.

Usuwanie podwójnego podbródka

usuwanie podwójnego podbródka
Lipoliza sprawdza się w przypadku niewielkich, trudnych do zlikwidowania innymi metodami, depozytów tłuszczowych. Takim miejscem jest podbródek.
Do usunięcia podwójnego podbródka używany jest produkt leczniczy Belkyra® – iniekcyjna metoda nieoperacyjnego leczenia. Szczególnie ważne, co celowo jeszcze raz podkreślam, jest to, że jest to produkt leczniczy. Dokładniej: syntetyczna postać kwasu deoksycholowego (substancji naturalnie występującej w naszym organizmie, biorącej udział w trawieniu i wchłanianiu tłuszczu dostarczanego wraz z pożywieniem).
 

Laserowe usuwanie Cellulitu

Cellulaze, usuwanie cellulitu,laserowe usuwanie cellulitu
Cellulit wbrew pozorom nie jest problemem występującym wyłącznie u osób z nadwagą, może wystąpić także u osób szczupłych. Rzadziej (co nie znaczy, że nigdy) dotyka mężczyzn, zdecydowanie woli panie 😉 Nie należy go mylić z cellulitisem, ponieważ Cellulitis jest chorobą objawiającą się stanem zapalnym tkanek podskórnych. Więcej o różnicach pomiędzy cellulitem a cellulitisem znajdziecie TUTAJ

Sposób na przebarwienia skóry

melasma,ostuda, Cosmelan
Niechcianą pamiątką po lecie albo urlopie w ciepłych krajach mogą być przebarwienia na skórze. Nieestetyczne brązowe plamki pojawiające się na twarzy lub dekolcie to tzw. melasma.
Melasma zwana też ostudą lub chloasmą to tzw. zaburzenia barwnikowe. Ich kolor waha się od żółtawego do ciemnego brązu. Zwykle przyjmują kształt nieregularnych plamek.