Zastrzyk Barbie

opalenizna w zastrzyku, zastrzyk Barbie
Postęp współczesnej technologii i możliwości medycyny, kosmetologii, i wszelkich zabiegów poprawiających nasz wygląd, upewnił nas, że jeden zastrzyk może okazać się doskonałym rozwiązaniem na nasze kompleksy. Ostrzykujemy się więc coraz chętniej i… odważniej. Jednak nie zawsze jest to bezpieczne.
Czy opalenizna w zastrzyku to dobre i bezpieczne rozwiązanie?

Nowości wśród implantów piersi

powiększanie piersi
Jeden z czołowych producentów implantów piersi, firma „Mentor”, wprowadziła na rynek swój najnowszy produkt: implanty piersi Mentor® MemoryGel™ Xtra. Dlaczego mówi się o nich jako o innowacji technologicznej?

„Prawdziwa koncepcja piękna” – VIII Ogólnopolski Kongres Kosmetologii Estetycznej

Ogólnopolski Kongres Kosmetologii Estetycznej
23. i 24. lutego pod hasłem „Prawdziwa koncepcja piękna” odbędzie się w Warszawie VIII Ogólnopolski Kongres Kosmetologii Estetycznej, w którym udział wezmą lekarze, pielęgniarki i kosmetolodzy z całej Polski. Organizatorzy Kongresu do udziału w nim zapraszają także studentów medycyny, pielęgniarstwa i kosmetologii oraz wszystkie osoby związane bezpośrednio z branżą kosmetologii i medycyny estetycznej.

Czy arytmia ma… płeć?

zawał serca

Czy są arytmie, które częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, jaka jest specyfika zaburzeń rytmu serca u obu płci i które arytmie są groźniejsze: żeńskie czy męskie – mówi dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej.

Ustawa o produktach kosmetycznych

krem do twarzy,pielęgnacja skóry po zabiegu
Ustawa o produktach kosmetycznych wejdzie w życie 1 stycznia 2019r.

W siedzibie GIS odbyła się konferencja prasowa dotycząca bezpieczeństwa kosmetyków.Udział wzięli: Grzegorz Hudzik, z-ca Głównego Inspektora Sanitarnego;Prof. Konrad Rydzyński, dyrektor Instytutu Medycyny Pracy oraz przedstawiciele przemysłu kosmetycznego. Co nowego wnosi Ustawa o Produktach Kosmetycznych?

Powiększanie piersi – kiedy można wrócić do domu po operacji

wypis do domu z kliniki

Zanim zdecydujemy się na operację powiększenia piersi rozważamy wszelkie możliwe za i przeciw, zadajemy pytania specjalistom chirurgii plastycznej. Wiele pań szuka porad wśród kobiet, które przeszły już tą operację. I słusznie, bo warto wiedzieć.

Ważną kwestią jest także to, czy i jak długo będziemy musiały pozostać w klinice po zabiegu.

Mikołajkowy dzień piękna – zaproszenie

Czasami warto skorzystać z nadarzających się okazji i wybrać się na zabieg medycyny estetycznej ze świątecznym rabatem 😉

Czy znieczulenie podczas zabiegu medycyny estetycznej jest zawsze potrzebne ?

czy warto stosować znieczulenie?

Próbując odpowiedzieć na pytanie: „Czy zabieg boli?” zawsze dochodzimy do jednego wniosku: odczucie bólu jest sprawą indywidualną. Próg czucia bólu u pacjentów jest różny i nie sposób jednoznacznie określić, czy zabieg będzie dla pacjenta komfortowy, czy raczej nie.

Tym razem , czy warto stosować znieczulenie podczas zabiegów, zapytałam dr n. med. Macieja Józefowicza z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej „Beauty Group” w Szczecinie

Czy tabletki można dzielić?

czy tabletki można dzielić?
Przyjmowanie tabletek, to sprawa oczywista. Jedni wskutek choroby zmuszeni są do stałego ich przyjmowania, inni przyjmują je doraźnie, np. podczas przeziębienia. Zdarza się też, że próbujemy tabletkę podzielić na pół kierując się dawkowaniem, możliwą trudnością z połykaniem, a nawet względami ekonomicznymi… Jednak, czy na pewno dobrze robimy? Czy takie „dzielenie” tabletki nie zaszkodzi naszemu zdrowiu?

Bezpieczne piękno

aplikacja My Vivacy

W Europie zarejestrowanych jest około stu wypełniaczy z kwasem hialuronowym, drugie tyle z faktycznie dostępnych na rynku, to preparaty niezarejestrowane – często niebezpieczne.