Zasępca lakieru hybrydowego

manicure hybrydowy
Zadbane paznokcie i nienaganny manicure, to must have naszych czasów. Nie zawsze mamy czas i cierpliwość, aby wykonywać go samodzielnie w domowym zaciszu. Do wyboru mamy więc: nałożenie żelu na naturalnej płytce lub na tipsie, manicure hybrydowy lub tytanowy (i pewnie wiele innych, o których nie mam pojęcia). Można także skorzystać z tradycyjnej metody malowania zwykłym lakierem, ale w wykonaniu profesjonalnej manicurzystki. Słowem: dla każdego coś miłego 😉

Ulga po zabiegach medycyny estetycznej

opatrunek hydrożelowy w medycynie estetycznej
Foto:kikgel
Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu poprawę wyglądu i stanu skóry, oraz przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu. To także zabiegi korygujące i naprawiające, stanowiące nieocenioną pomoc dla osób, które potrzebują tego typu terapii.
Zdarza się jednak, że po zabiegu estetycznym nasza skóra na skutek nakłuć lub działania lasera przez jakiś czas wygląda zupełnie nieestetycznie. 😉

Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

implanty piersi trwałość
Pewności siebie dodaje nam między innymi świadomość, że dobrze wyglądamy. A kiedy zyskujemy taką pewność?
Wtedy, gdy dobrze czujemy się z własnym ciałem i wyglądem.

Biobridge Poland 2018

LEA Future
O osoczu bogatopłytkowym od pewnego czasu mówi się sporo: dostępnych jest już wiele materiałów pisanych i wideo dokumentujących i opisujących zastosowanie, procedurę podania i efekty pozabiegowe osocza. To jednak wciąż mało, bo – ujmując rzecz najogólniej – o osoczu bogatopłytkowym podobnie jak o komórkach macierzystych wciąż dowiadujemy się czegoś nowego.

V Ogólnopolski Kongres Kosmetologii Estetycznej

medycyna estetyczna
W tym tygodniu mała przerwa od opisywania zabiegów. W lutym i marcu odbędą się dwie poświęcone medycynie i kosmetologii estetycznej ogólnopolskie imprezy, w których zdecydowanie warto wziąć udział. O marcowej opowiem w piątek (czekajcie, bo warto!). Impreza lutowa rozpocznie się za dokładnie 10 dni.

Zabiegi z własnym tłuszczem – lipofilling

powiększanie ust własnym tłuszczem
Do zabiegów wypełniania i wolumetrii (czyli, mówiąc wprost: powiększania) z reguły używa się kwasu hialuronowego. Do powiększenia piersi najczęściej stosuje się silikonowe implanty. Czy własny tłuszcz może zastąpić kwas hialuronowy i implant? I jak wygląda lipofilling? …

Trądzik różowaty – leczenie

trądzik różowaty
Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą zapalną skóry twarzy. Nie należy mylić go z trądzikiem młodzieńczym, gdyż najczęściej jest to choroba o zupełnie innym podłożu i odmiennym wyglądzie zmian chorobowych skóry. Pojawia się wyłącznie u osób dorosłych (25 – 55 lat). Szacuje się, że cierpi na nią 2% populacji.

Czy dieta ma wpływ na operację plastyczną?

wpływ diety na operację
Pisałam niedawno o „Rehabilitacji po operacjach estetycznych”- książce doktora Jacka Szwedo i jego współpracowników. Przeczytałam ją prawie jednym tchem do czego i Was namawiam. Poniżej kilka garści wiedzy z książki:

Botox®- lek na zmarszczki

Botox®, czyli toksyna botulinowa typu A, to lek którego działanie polega na czasowym hamowaniu uwalniania acetylocholiny – substancji chemicznej która przenosi do mięśni informację wywołującą skurcz. Dzięki temu mięsień pozostaje rozluźniony, a zmarszczka staje się mniej widoczna.

Osocze bogatopłytkowe – zabieg dla lepszej skóry

osocze bogatopłytkowe,wampirzy lifting, PRP
dr Ewelina Dymkowska ze szczecińskiej kliniki Beauty Group wyjaśnia, na czym polega zabieg estetyczny z użyciem osocza bogatopłytkowego. Ja poddałam się zabiegowi z użyciem zestawu #Keymed. Co można osiągnąć z jego pomocą?