Poradnik dla osób planujących operacje estetyczne

Rehabilitacja po zabiegach estetycznych
Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej powinny być dokładnie przemyślane. Choć bycie spontanicznym może przynieść wiele dobrego, w przypadku zabiegów poprawiających urodę raczej się nie sprawdza. Tutaj na wagę złota jest rozsądek 😉
Gdy zaczynamy zastanawiać się nad zabiegiem, w głowie rodzi się mnóstwo pytań, na które należy poszukać odpowiedzi. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to „Wszechwiedzący dr Google”, niestety, jego rady nie zawsze idą w parze z opinią prawdziwych lekarzy. Mogą też zaszkodzić.

Powiększanie ust – widoczne efekty

powiekszanie ust
Powiększanie ust i zabiegi wolumetryczne – do nich najczęściej używamy kwasu hialuronowego. To bezpieczny preparat o przewidywalnym działaniu, ale przed jego użyciem często zastanawiamy się, jaką ilość kwasu powinnyśmy zużyć, aby uzyskać wymarzony efekt. Lekarz, oczywiście, pomoże w podjęciu decyzji, ale warto wiedzieć, o co lekarza zapytać 😉

Kiedy wypadają włosy

Krótkie, długie, farbowane lub naturalne. Włosy są niewątpliwą ozdobą. Potrafią jednak być też źródłem kompleksów.

Belkyra®- podbródek może być tylko jeden

lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą na odchudzanie. Jeżeli masz nadprogramowe kilogramy i koniecznie chcesz je szybko i – najlepiej bez wysiłku – zgubić, muszę Cię zmartwić: lipoliza tak nie zadziała. Czym jest zatem lipoliza? Przecież bywa reklamowana jako „pogromca tłuszczyku”…

Inwazja z… – czyli jak się pozbyć hemoroidów

Świąd i ból odbytu, o ile występują incydentalnie, dla większości chorych nie są symptomem alarmującym. Błąd. Krwawienie z odbytu, jeśli zdarza się rzadko, także nie mobilizuje chorych do wizyty u proktologa. Także błąd. Wszystkie trzy objawy, niezależnie od tego, czy występują oddzielnie, czy razem, mogą wskazywać na rozwijającą się lub już rozwiniętą chorobę hemoroidalną. O tym, jak leczyć hemoroidy w różnych stadiach i – co ważniejsze – jak chorobę hemoroidalną rozpoznać, rozmawiam z proktologiem, dr n. med. Maciejem Józefowiczem z Kliniki Beauty Group w Szczecinie.

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn, laser frakcyjny
Każda blizna przeszkadza tak samo, niezależnie od tego, jak powstała. Wyjątkiem będzie skaryfikacja, która pewnie prędzej lub później też zacznie przeszkadzać, ale nie powinno się narzekać na coś, co wykonało się w pełni świadomie, prawda?…

Modne poprawianie urody

poprawianie urody

Moda już dawno wykroczyła poza nadane jej ramy i uzurpuje sobie prawa do innych dziedzin. Do medycyny, kosmetologii i chirurgii plastycznej też. I mam spore wątpliwości, czy słusznie.

Chirurgiczny lifting twarzy

Zdjęcie przed i po liftingu twarzy
Ile razy niby żartem zdarzyło się Wam powiedzieć: „A co mi tam, najwyżej zrobię sobie lifting…”? … Od słów do czynów niekiedy daleka droga, ale może zdarzyć się, że przyjdzie taki moment, w którym jedynym skutecznym i widocznym rozwiązaniem dla odmłodzenia naszej skóry okaże się właśnie chirurgiczny lifting.

Linerase – kolagen dla odmłodzenia skóry

Koński kolagen

Regeneracja kolagenowa (Linerase) pozwala zahamować procesy starzenia się skóry, nawilża i rozświetla. Poprawia jędrność i gęstość skóry dając efekt liftingu. Efekt poprawy jakości skóry po podaniu produktu jest dobrze widoczny niezależnie od miejsca podania: skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, łokci, czy kolan. Preparat stymuluje także produkcję kolagenu. Można wykonać pojedynczy zabieg albo serię trzech procedur.

Czym jest Linerase?

Preparat o nazwie Linerase nie jest wypełniaczem, ani standardowym produktem do mezoterapii. Zawiera atelokolagen typu I (koński kolagen o najwyższym powinowactwie do ludzkiego), który po podaniu wzmaga produkcję fibroblastów odpowiadających za produkcję własnego kolagenu poprzez wytworzenie sprzyjającego środowiska dla regeneracji tkanki łącznej. Zintensyfikowana po podaniu Linerase produkcja kolagenu typu III odpowiada za jędrność skory oraz jej zdolność do regeneracji. Preparat pobudza fibroblasty i monocyty do tworzenia włókien endogennego kolagenu służącego jako nowe wypełnienie tkanki.

Koński kolagen zawarty w Linerase jest całkowicie biodegradowalny i biozgodny, co oznacza, że całkowicie rozpuszcza się w skórze. Nie wywołuje reakcji alergicznych i nie zawiera konserwantów.

Zabieg przeprowadzany jest w formie mezoterapii. Efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. (efekty usunięcia blizn i rozstępów są trwałe)

Wskazania:

– wygładzenie zmarszczek

– redukcja blizn

– redukcja rozstępów

– poprawa elastyczności i jędrności skory

– regeneracja skóry

– działanie nawilżające i rozświetlające

Kremy przeciwzmarszczkowe to ściema?

pogromca zmarszczek

„Właściwa pielęgnacja skóry to podstawa” – pewnie słyszeliście o tym nie raz. Podstawy zna niemal każdy: dokładny demakijaż, oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, nawilżanie… wiele, jednym słowem. Czynności te wykonujemy z różną częstotliwością zasłaniając się brakiem czasu, zmęczeniem i – oczywiście – znanym wielu paniom i panom powiedzeniem „No dobra… dzisiaj jeszcze odpuszczę, ale od jutra…”… i to „jutro” nigdy raczej nie następuje 😉 A warto zebrać się i nie odkładać tych czynności. Piękna skóra nie „zrobi” się sama 🙂