Muzyka łagodzi … ból

muzykoterapia,medycyna estetyczna
Analgezja (zjawisko zniesienia czucia bólu) najczęściej kojarzona jest z anestezjologią operacyjną w formie farmakoterapii. Niesłusznie. Zniesienie czucia bólu, równie ważne jak w operacji bywa w prostym nawet zabiegu. Osiągnąć ją można na wiele nie farmakologicznych sposobów: neurolizą, elektroterapią, masażem, gimnastyką leczniczą, wreszcie – co dla wielu z nas może być zaskakujące – muzyką.

Igła bez strachu i bólu

medycyna estetyczna
Kto się boi igły? Pomimo dominującej chęci „upiększenia się” pacjenci gabinetów medycyny estetycznej odczuwają dyskomfort na myśl o zabiegach iniekcyjnych. Z kolei specjaliści medycyny estetycznej dążą do maksymalizacji komfortu i bezpieczeństwa pacjentów podczas zabiegów z użyciem igły. Bo… wystraszony pacjent to stres dla jednej i drugiej strony 😉 Czy można temu zaradzić?

Kwas hialuronowy uległ wchłonięciu, czyli co się z nim stało?

Kwas hialuronowy, najpopularniejszy wypełniacz stosowany w medycynie estetycznej. Określany jest jako preparat o działaniu czasowym. Oznacza to, że po określonym czasie (od kilku miesięcy do roku – w zależności od preparatu i cech osobniczych pacjenta) ulega wchłonięciu. Ale co to właściwie oznacza? W jaki sposób kwas hialuronowy jest usuwany z naszego organizmu?

Na te pytania odpowiada dr n. med. Anna Okruszko

Uwaga na leki podczas upałów

prawidłowe przechowywanie leków
Upał na dworze przekracza od pewnego czasu 25 stopni. W naszych domach wcale nie jest zimniej (tylko czasem cieplej). Idealnie????
Niekoniecznie.

Krem po zabiegach medycyny estetycznej

krem do twarzy,pielęgnacja skóry po zabiegu
Po zabiegach medycyny estetycznej jednym z ważniejszych zaleceń jest odpowiednia (powiem nawet: odpowiedzialna) pielęgnacja skóry, aby nie zaszkodzić sobie nanosząc bakterie mogące wywołać stan zapalny. Kosmetyk powinien działać łagodząco i – w miarę możliwości – przyspieszać i ułatwiać gojenie.

Zabieg zmniejszający widoczność porów

hydrobrazja,aquapure
Coraz częściej pacjentki gabinetów medycyny estetycznej pytają o zabieg który sprawi, że ich pory staną się niewidoczne. W modzie jest gładka, wręcz idealna skóra przypominająca swym wyglądem porcelanową lalkę. Cery idealnej nie ma (a przynajmniej zdarza się bardzo rzadko). Są za to zabiegi, które mogą naszą skórę do ideału przybliżyć 😉

Odczyny fototoksyczne i fotoalergiczne

reakcje fotoalergiczne i fototoksyczne
Upały wróciły. Nic dziwnego w końcu mamy lato. Pogoda sprzyja kąpielom słonecznym, jednak warto zachować rozwagę. Oprócz swego dobroczynnego działania słońce może spowodować trudne do odwrócenia szkody dla naszej skóry. Tym bardziej warto zachować ostrożność gdy stosujemy niektóre leki lub kremy.

Cellular Matrix – jak wygląda zabieg

Obiecałam – dotrzymuję. Pięć miesięcy temu opublikowałam film z zabiegu PRP (osocze bogatopłytkowe). Dziś razem z doktor Justyną Mateńczuk z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Beauty Group w Szczecinie zapraszam na pokaz i omówienie zabiegu Cellular Matrix

Powiększanie ust

medycyna estetyczna,usta,kwas hialuronowy
Powiększanie ust kwasem hialuronowym, to temat o którym w zasadzie chyba powiedziano już prawie wszystko. Ja jednak lubię wracać do niektórych tematów, bo wbrew pozorom w tematach na pozór banalnych lub wyeksploatowanych warto czasem poszukać niespodzianek albo… powiedzieć „sprawdzam” 😉

Bezoperacyjny lifting

Bezoperacyjny lifting,nieinwazyjny lifting
Pacjenci zgłaszający się do gabinetów medycyny estetycznej coraz częściej pytają o zabiegi nieinwazyjne, nie wymagające długiego okresu rekonwalescencji. Jednak zależy im również na tym aby były one równie skuteczne, jak ich chirurgiczne odpowiedniki. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale…