Chirurgiczny lifting twarzy

Lifting twarzy - sposób na cofnięcie czasu

1265
Zdjęcie przed i po liftingu twarzy
Ile razy niby żartem zdarzyło się Wam powiedzieć: „A co mi tam, najwyżej zrobię sobie lifting…”? … Od słów do czynów niekiedy daleka droga, ale może zdarzyć się, że przyjdzie taki moment, w którym jedynym skutecznym i widocznym rozwiązaniem dla odmłodzenia naszej skóry okaże się właśnie chirurgiczny lifting.

Moim zdaniem, pełny, chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem ostatecznym. Zanim się mu więc poddamy, powinnyśmy przeanalizować inne, mniej inwazyjne, procedury.

Czy operacyjnego liftu należy się obawiać?

Nie. Wykonany przez doświadczonego specjalistę potrafi odmłodzić twarz o przynajmniej kilka lat. Uzyskane efekty są trwałe (choć nie oznaczają, że przestajemy się starzeć).

Jak przebiega operacja liftingu twarzy?

(Cyt.) Lifting twarzy jest jednym z najtrudniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, musi więc być wykonany ze szczególną precyzją. Nacięcie skóry wykonuje się powyżej małżowiny usznej w obszarze owłosionej skóry skroni, następnie w dół przed uchem i za małżowiną uszną do góry, a następnie poprzecznie do owłosionej skóry okolicy potylicznej. Dalej uwalnia się skórę na całym policzku, a w zależności od potrzeb także na szyi. W okolicy ślinianki przyusznej wykonuje się skrócenie powięzi policzkowej, co powoduje odmłodzenie policzka. Na szyi naciąga się mięsień szeroki, co znacznie redukuje zmarszczki szyjne. Na koniec zabiegu redukuje się nadmiar skóry poprzez jej odcięcie, co powoduje dodatkowe wygładzenie całej twarzy. Potem zakładane są już tylko drenaże dla kontroli krwawienia. Uzyskany w ten sposób efekt zabiegu jest długotrwały.

Nie każdy pacjent kwalifikuje się do pełnego zakresu operacji. Wówczas wykonywany jest tzw. mini-lifting. Procedura ogranicza się głównie do naprawy wyglądu określonej partii twarzy.

Ślady po nacięciach są niemalże niewidoczne. Operacja przeprowadzana jest w narkozie.

Pamiętajmy: po liftingu twarzy powinnyśmy zaplanować czas na rekonwalescencję. Nie jest to zabieg po którym następnego dnia wrócimy do pracy!

Decydując się na lifting należy pamiętać o rygorystycznym przestrzeganiu zaleceń chirurga podczas rekonwalescencji. Należą do nich między innymi:

– przez 3 tygodnie zakaz wykonywania nawet prostych czynności fizycznych

– przez dwa miesiące zakaz korzystania z solarium i opalania się na słońcu

– przez 6 miesięcy należy bezwzględnie unikać wysokich temperatur

5 KOMENTARZE

  1. Świetny zabieg. Pozbawił moją skórę twarzy ok 3/4 zmarszczek, urządzenie HIFU jest nowoczesne i skuteczne, poleciłabym każdemu taką inwestycję w swoje piękno.

  2. Do tej pory ciężko jest mi ciężko wyjść z podziwu, że jest to zabieg bez użycia skalpela. W szybki sposób „zachęcono” moją skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Po około 3 miesiącach zauważyłam pierwsze efekty, które utrzymują się do dziś ! Czuję się o jakieś 10 lat młodsza. 🙂 szybkie spontaniczne decyzje są ponoć najlepsze.

  3. Moim numerem jeden wśród zabiegów na lifting twarzy jest Harmony XL, który jest całkowicie bezbolesny. Na początku nie byłam zadowolona, bo po 1 zabiegu nie było efektów, ale pani kosmetolog powiedziała mi, że widoczna poprawa będzie po 3 czy 4 zabiegu. I faktycznie efekty są teraz super 🙂

  4. Lifting jednak to inwazyjny zabieg – czy są jakieś zabiegi mniej inwazyjne, które także pomogą poprawić jędrność i elastyczność skóry twarzy? Słyszałam o tzw. HIFU, ale niespecjalnie wiem na czym dokładnie polega.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here