Powiększanie ust – widoczne efekty

Na jaką ilość kwasu hialuronowego należny się zdecydować, aby uzyskać efekt powiększenia ust?

14204
powiekszanie ust
Powiększanie ust i zabiegi wolumetryczne – do nich najczęściej używamy kwasu hialuronowego. To bezpieczny preparat o przewidywalnym działaniu, ale przed jego użyciem często zastanawiamy się, jaką ilość kwasu powinnyśmy zużyć, aby uzyskać wymarzony efekt. Lekarz, oczywiście, pomoże w podjęciu decyzji, ale warto wiedzieć, o co lekarza zapytać 😉

Najczęściej do dyspozycji mamy preparaty z kwasem hialuronowym o pojemności 0,5ml lub 1,0ml.

Czy 0,5ml kwasu hialuronowego to dużo?

Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Gdy mamy do czynienia z bardzo wąskimi ustami 0,5ml wystarczy, aby delikatnie zaakcentować czerwień wargową. W przypadku „normalnych” ust taką ilością kwasu osiągniemy efekt nawilżenia ust z bardzo (naprawdę bardzo) delikatnym efektem uwypuklenia. Oczywiście wspomniane uwypuklenie będzie widoczne w przypadku iniekcji całości preparatu (0,5ml) w jedną wargę (górną lub dolną). Moim zdaniem dzielenie tak małej ilości preparatu pomiędzy górną i dolną wargę pacjentowi, który chce osiągnąć efekt powiększenia ust, zupełnie nie ma prawa bytu! Jedyne, co osiągniemy, to chwilowe zadowolenie wspomnianego pacjenta, wynikające z – owszem – powiększenia ust, ale chwilowego, będącego skutkiem pozabiegowej opuchlizny… gdy opuchlizna zejdzie, pacjent już nie będzie taki zadowolony 😉 Ten sam efekt dotyczy pacjenta, który chce uzyskać efekt powiększonych ust mając własne usta z dość widoczną czerwienią wargową.

Mniej znaczy taniej, ale czy skuteczniej…

Czasami kieruje nami nieświadomość, a czasami chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Oczywistym jest, że za mniejszą ilość preparatu zapłacimy taniej… ale czy osiągniemy wymarzony efekt?

1ml kwasu hialuronowego, to – według mnie – podstawa, gdy zastanawiamy się nad powiększeniem ust (oczywiście, jak wyżej wspomniałam, pomijając pacjentów z bardzo wąskimi ustami).

Pamiętajmy, że na początku usta są lekko opuchnięte, co potęguje efekt. Po kilku godzinach opuchlizna zejdzie, dodatkowo część preparatu dość szybko się wchłonie, więc jeżeli oczekujemy widocznego efektu, nie obawiajmy się. Ostateczny efekt będzie dużo „mniejszy”, niż zaraz po zabiegu.

1ml kwasu hialuronowego nie zrobi z nas „glonojada”

powiększanie ust
Stosunek ilości 0,5ml do 1,0ml kwasu hialuronowego. Preparat pokazany na łyżce od zupy 😉

Żeby pokazać Wam, o jak niewielkich ilościach preparatu do powiększania ust mówimy, postanowiłam użyć łyżki do zupy i odpowiednio 0,5m i 1,0ml kwasu hialuronowego.

Sami zobaczcie 😉

2 KOMENTARZE

  1. Powiększanie ust i innego rodzaju zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego są całkowicie bezpieczne. Każdy ma inne oczekiwania i potrzeby, dlatego też o idealnej dla nas ilości kwasu powinien zadecydować lekarz. Specjalista najlepiej będzie wiedział czego nam potrzeba 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here